5
18 חוות דעת
 
 
 
 
ד"ר בנימין שלו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המאמרים הנקראים ביותר

 

מאמרים

 
ד"ר בנימין שלו כתב מאמרים מקצועיים בתחומי עיסוקו, אשר נועדו להקנות מידע ראשוני אודות מגוון בעיות עיניים ועפעפיים, שניתן לפתור באמצעות ניתוח וטיפול נכון. ניתן לקרוא את המאמרים המפורסמים בעמוד זה, וכמובן גם להתקשר למרפאה ולתאם תור על מנת לקבל ייעוץ מקצועי.
 
 

ניתוח עפעפיים

 
מצבי הרוח שאנו חווים יוצרים הבעות פנים שונות ומגוונות. חלק מאותן הבעות פנים, בא לביטוי באמצעות העיניים שלנו. הן אשר מאפשרות לנו להעביר לסביבה את מה שאנו מרגישים. מאחר והעור סביב העיניים הוא דק ועדין, אזי עם הגיל, הוא מתקמט ונוצרים בסביבתן עודפי עור שפוגעים במראה העיניים ובהמשך- גם בשדה הראייה. הדבר בא לידי ביטוי בעפעפיים העליונים והתחתונים.
 
 
 

בדיקות לפני ניתוח עפעפיים

 
ניתוח עפעפיים מתחיל למעשה בבדיקות שלפני הניתוח. סוג הבדיקות שעובר המטופל נקבעות על פי גילו ומצבו הרפואי. מטופל בריא עד גיל 40 נדרש לעבור ספירת דם ולהגיש מכתב מהרופא המטפל שלו. המכתב יכלול סיכום מצבו הרפואי וכשירותו לעבור ניתוח בהרדמה כללית או טשטוש. מטופל מעל גיל 40, צריך לבצע גם בדיקות א.ק.ג וצילום חזה.
 
 
 

ניתוח הרמת גבות

 
הגבות, העפעפיים וכל אזור העיניים ידוע כרגיש במיוחד לשינויי גיל, והוא הראשון שסימני הגיל ניכרים בו. עם השנים, העור מתקמט, והגבות, שהיו פעם גבוהות ויפות, צונחות בהדרגה. התוצאה שמתקבלת: מראה עייף וכבד. העיניים נראות קטנות, סגורות וכבויות - נראים מבוגרים יותר. לעיתים, צניחת הגבות משווה לפנים הבעה קבועה של עצבות, מחלה או כעס.
 
 
 

בכי תמרורים? סימן לדמעת כרונית

 
אם נדמה לכם שאתם דומעים לעתים קרובות וללא כוונה, ייתכן ואתם סובלים מתופעה שכיחה שנקראת דמעת. היא עשויה להיות מולדת או נרכשת, בעין אחת או בשתיהן. לעתים היא חולפת באופן ספונטני ולעתים נדרשת התערבות כירורגית.
 
 
 

ניתוחי עפעפיים להחזרת הנעורים

 
עם הגיל אנשים רבים נוטים לפתח מראה "עייף" וחסר אנרגיה. הלוק הזה נגרם עקב "נפילת" העפעפיים, היוצרים קמטוטים וקפלי עור התורמים ליצירת מראה המאפיין קשישים. חשוב לדעת שיש ניתוחים וטיפולים שונים שיכולים להשיב את המראה הצעיר והרענן.